Sabit Ortodonti

Sabit Ortodonti

Ortodonti ve diş teli tedavisi, çene içerisinde veya çeneler arasındaki dişsel ve iskeletsel anomalilere müdahale eden diş hekimliği dalıdır. Çene kemiklerindeki sorunların çözümü yani alt çenenin önde konumlanması veya üst çenenin büyük olması gibi sorunları ortodontistler erken yaşta müdahale ederek daha küçük yaşta çözebilmektedirler.
Bu nedenle özellikle kendilerinde çene veya diş çapraşıklığı olan anne-babalar çocuklarını 7 -8 yaşında bir ortodontist ’e götürerek çocuklarının aynı problemleri yaşama probleminin önüne geçebilirler. Burada unutulmaması gereken bu tür çene problemlerinin olduğu durumlarda diş teli tedavileri büyüme gelişimi tamamlanmadan yapıldığında sonuçlar alınabilmekte ve çoğu zaman cerrahi bir müdahaleye ihtiyaç kalmamaktadır.
Sadece dişlerde çapraşıklık, kapanış bozukluğu veya asimetrik görünüm gibi bozukluklar olduğunda ise her yaşta bu tedavileri yapmak mümkündür. Günümüzde 60 yaşında birine tel takmak ve dişlerini düzeltmek kolayca mümkündür ve istenen sonuçlar alınmaktadır.
Ortodonti tedavileri ve diş teli tedavilerinde son yıllarda önemli yenilikler olmuştur. Şeffaf teller ve porselen braketler ile neredeyse tel takıldığı hiç belli olmadan ortodontik tedavi uygulamak mümkündür.
Ayrıca Lingual Teknik denilen tellerin damağa ve dile bakan yüzeylere yapıştırılmasıyla da ortodontik tedavi yapılabilmektedir. Son yılların önemli gelişmelerinden bir diğeri de İnvisalign Tekniği denilen hiç diş teli takmadan belirli zaman aralıklarıyla dişlerin ölçüsü alınarak sadece plak uygulaması ile yapılan ortodontik tedavilerdir.

Sağlıklı Gülüşler
Her Zaman Yanınızdayız
Uzman Hekimlerimiz
Profesyonel Ekipmanlar
Mesaj Gönder Telefon Aç

  Adres

  Güvenevler Mah. GMK Bulvarı. İçel Apt. No:340/9 K:1 D:9 Yenişehir / MERSİN

  Telefon

  +90545 334 04 33

  E-Posta

  info@dentareform.com
  bilgi@dentareform.com
  X