RVG (Radio Visio Graphy)

RVG (Radio Visio Graphy)

RVG Nedir?
RVG (RadioVisioGraphy) ile düşük dozlarda X ışını ile teşhis yapılabilmektedir. Günümüzde en sık kullanılan görüntüleme sistemidir.
RVG yani RadioVisioGraphy, dijital röntgen anlamına gelmektedir. Bu sistem teknolojinin diş hekimliğine sunduğu en iyi gelişmelerden birisi olarak kabul edilmektedir. Bu yöntemle film çekimi olarak bilinen eski sistem röntgen yerine, elektronik sensörler aracılığı ile dijital filmler çekikmektedir. Bu sensörler ağız içi görüntüsünü direkt olarak bilgisayar ekranına aktarır.
RVG (Radio Visio Graphy) Ne İşe Yarar?
RVG (RadioVisioGraphy), hızlı ve radyasyonun etkileri olmadan teşhis yapılmayı sağlamaktadır. Diş hekimliğinde klasik röntgene göre daha çok avantajı bünyesinde barındırır.
RVG (RadioVisioGraphy) Avantajları Nelerdir?
RVG, eski tip röntgen filmlerinden daha kısa sürede çekim yapar. Ayrıca bu sistemle daha az x ışınına maruz kalınır. Kısacası radyasyon oranını yaklaşık yüzde 90 oranında azaltır.
RVG, kemik yoğunluğu, kanal boyu ölçümü gibi işlemleri de yapabilmektedir. Bu nedenle kanal tedavisi ve implant uygulamalarında da rahatlıkla kullanılabilir.
Yöntemde, klasik röntgende olduğu gibi film banyosu gerekmez. Görüntü direkt olarak bilgisayar ekranına aktarılır. Bu nedenle daha hızlı bir yöntem olarak kabul edilir. Aynı zamanda maliyetleri de azaltmaktadır.
Dijital görüntüler bir kağıda basılarak ya da CD’ye aktarılarak hastaya verilebilmektedir.

Sağlıklı Gülüşler
Her Zaman Yanınızdayız
Uzman Hekimlerimiz
Profesyonel Ekipmanlar
Mesaj Gönder Telefon Aç

  Adres

  Güvenevler Mah. GMK Bulvarı. İçel Apt. No:340/9 K:1 D:9 Yenişehir / MERSİN

  Telefon

  0850 808 94 72

  E-Posta

  info@dentareform.com
  bilgi@dentareform.com
  X